Sašimi tuňák steak 1ks - 350g

(0)

Kód: 1089F

Steaky z tuňáka,Thunnus albacares, vhodné i pro sašimi a suši, zachovaná původní červená barva, ošetřeno antioxidanty, řezané z loins,balení cca 350 kg, 3-6 cm silný steak, řezaný z loins (svíčkové) z tuňáka, hluboce zmrazeno. Produkt je vážený, konečná cena bude dopočítána podle skutečné hmotnosti při expedici.

Skladem

-11 %
279 Kč
249 Kč včetně DPH

797,14 Kč/kg, po slevě 711,43 Kč/kg (s DPH)

Tuňák ošetřený antioxidanty je tuňák, který byl zpracován tak, aby se zpomalilo jeho znehodnocení. Antioxidanty jsou látky, které zabraňují oxidaci, což je proces, při kterém se molekuly kyslíku spojují s jinými molekulami a způsobují jejich poškození. V případě tuňáka může oxidace způsobit, že tuňák ztratí svou chuť a vůni a také se zvýší riziko vzniku bakteriálních onemocnění.

Ošetřování tuňáka antioxidanty se provádí různými způsoby. Mezi nejčastější metody patří:

  • Přidání antioxidantů do tuňáka před zpracováním. Nejčastěji se používají vitamín C, vitamín E a kyselina askorbová.
  • Přidání antioxidantů do vody, ve které je tuňák uchováván. Tato metoda se používá zejména při zpracování tuňáka v konzervách.
  • Používání antioxidantů v procesu sušení nebo vaření tuňáka.

Ošetřování tuňáka antioxidanty má několik výhod. Za prvé, pomáhá chránit tuňáka před znehodnocením a udržuje jeho chuť a vůni. Za druhé, snižuje riziko vzniku bakteriálních onemocnění. Za třetí, může zlepšit nutriční hodnotu tuňáka.

Nevýhodou ošetřování tuňáka antioxidanty je, že může snížit obsah některých živin, zejména vitaminů B.

Tuňák ošetřený antioxidanty je vhodný pro všechny, kdo chtějí mít jistotu, že je tuňák bezpečný k jídlu a že si uchovává svou chuť a vůni.

S tímto produktem zákazníci objednávají nejčastěji...