Prosciutto z tuňáka vcelku 150g

(2) 4.5 2

Kód: 842F

Fermentovaný tuňák. Stejný proces jako při výrobě klasického prosciutta.Zraje 7-10 dní ve speciální směsi koření. Rozmrazit a bez další úpravy konzumovat. Řezané z loins (svíčkové) z tuňáka, vcelku,hluboce zmrazeno, země původu Srí lanka.Produkt je vážený, konečná cena bude dopočítána podle skutečné hmotnosti při expedici.

Skladem

-13 %
149 Kč
129 Kč včetně DPH

Za nákup tohoto zboží získáte 1 bod.

993,33 Kč/kg, po slevě 860 Kč/kg (s DPH)

Fermentovaný tuňák. Stejný proces jako při výrobě klasického prosciutta.Zraje 7-10 dní ve speciální směsi koření .Rozmrazit a  bez další úpravy konzumovat. Řezané z loins (svíčkové) z tuňáka, hluboce zmrazeno, země původu Srí lanka.  Certifikace lovu -šetrný k delfínům.Produkt je vážený, konečná cena bude dopočítána podle skutečné hmotnosti při expedici.

Surovina pochází ze Srí Lanky, výjimečná kvalita je daná speciálním způsobem zpracování. Tuňák se zmrazí celý ihned na lodi po výlovu. Loins se z něho vyřežou na pilách bez rozmražení na pevnině.Nakupujeme ze stejných šarží, které jsou dodávány i do Japonska,do USA. Celé loins jsou poté hluboce zmrazené řezány na steaky přímo v našem závodě v Čechách a následně  zabaleny po 1kg (většinou 3 - 6 steaků).

Dodavatel má certifikaci lovu šetrného k delfínům.  

Nákupy zmražené suroviny po velkých množstvích nám umožňují dosáhnout výjimečných cen. Na českém trhu se tato kvalita tuňáka ze Srí Lanky, rozmražená a deklarovaná jako čerstvá, prodává více než za 1000 korun za kg.

Neočekávejte jasně červenou barvu,ta je signálem,že je ryba chemicky ošetřena, viz https://www.bonfood.cz/cerstvy-tunak-vitezstvi-chemie  , po zmražení zůstane zachovaná kvalita,ale po ulovení se rozpadá krevní barvivo a tuňák ztratí jasně červenou barvu,to není známka snížené kvality.

Tohle je opravdu to absolutně nejlepší,co lze nabídnout. Výjimku by už tvořil pouze tzv. super frozen tuňák, zmrazený a uchovávaný při teplotách nižších,než -40° C,kdy se barva uchová. To bychom sice taky dokázali zajistit,ale cena je výrazně vyšší a pokud by zákazník steaky uchovával v běžné teplotě,tedy - 18°C, nedodržel by extrémně nízké teploty,což neumí žádny běžný mrazák,tak by došlo rychle ke změně barvy.

Složení: Tuňák (Thunnus albacares), jedlá sůl, třtinový cukr
100g produktu bylo vyrobeno ze 130g tuňáka

S tímto produktem zákazníci objednávají nejčastěji...