Divoký losos keta, kuchaný, bez hlavy cca 2,5kg

(2) 5.0 2

Kód: 360F

Divoký losos keta, lovený v oblasti Aljašky. Zmraženo na moři ihned po výlovu. Vyjímečná kvalita. Hmotnost ryby asi 2,5- 3,5 kg. Produkt je vážený, konečná cena bude dopočítána podle skutečné hmotnosti při expedici.

Skladem

620 Kč včetně DPH

Za nákup tohoto zboží získáte 5 bodů.

248 Kč/kg (s DPH)

  • Losos keta, vyjímečná kvalita, celá ryba,zmražená na moři. Po rozmražení zpracujte, nedoporučujeme opět zmražovat, výrazně tím snížíte kvalitu. To,že je losos zmražený na moři, ihned po výlovu, je právě to , co mu zajišťuje tu vyjímečnou kvalitu.
  • proč je divoký losos výrazně lepší než faremní - více zde
  • Nesrovnatelné s divokým lososem,prodávaným na trhu, ten je právě dvakrát zmražený v Číně.
  • Losos z volného moře obsahuje výrazně méně tuku, než farmovaný losos. Maso je lehčí, pevnější. je ale potřeba zkrátit dobu přípravy, nevysušit ho.
  • Přímý nákup nám umožňuje vyjímečnou cenu.

Chtěli byste si vyfiletovat lososa a nevíte jak na to? Našli jsme pro Vás video.Sice je v angličtině, ale slovní doprovod není nutný.

Lososa necháte rozmrazit - přečtěte si jak správně rozmrazit lososa   a už to jede.

Kdybyste jen nevěděli, co a čím to tam ke konci šmrdlá ten filet, tak to je obyčejná škrabka na brambory, zachytává jí kostičky a vytrhává ven. Jde to taky dobře pinzetou, prsty přejedete filet a kostičky, které nahmatáte, prostě vyškubnete pinzetou. Není to ale nutné, losos nelze srovnávat třeba s kaprem, těch kostí je tam minimum, takže tohle dělat bych doporučil hlavně na suši.

Kůži ponechte klidně na filetě, snadno se oddělí po tepelné úpravě a losos nepustí tolik šťávy.

Filety už potom znovu raději nezmrazujte, kvalita klesne.

Upozornění:

Losos byl kuchán přímo na lodi, proto je někdy nutné rybu dočistit od vnitřností. To platí pro všechny na moři kuchané a zmrazené ryby.