Jen od nejlepších rybářů


Zmrazeno hned po výlovu


Rodinná farma & zpracování masa


Bez konzervantů a chemie


91 % zákazníků nakoupí znovu

Jak správně rozmrazit lososa.

Protože Vám nabízíme mraženého lososa jako celou rybu, zřejmě ho budete potřebovat rozmrazit, abyste si ho mohli vyfiletovat.

Nebo si od nás koupíte námí vyfiletovaného lososa v chlazeném stavu a zajímalo by Vás, co jsme s ním prováděli.

Následující postup můžete použít pro rozmražování jakýchkoliv ryb nebo masa.

Většinou se ryby nebo maso rozmrazují vzduchem, v praxi se buď nechají povolovat v pokojové teplotě( to je úplně špatně) nebo,v lepším případě v ledničce.

Pokud se jedná o menší kousky masa nebo ryb, tak lednička může stačit. U větších kusů,jako právě celých ryb nebo kusů masa může být rozmražování vzduchem  problém.

Zejména pokud rozmražujete v pokojové teplotě. Rozmražování vzduchem totiž trvá příliš dlouho,a na povrchu ryb nebo masa dochází k nárustu mikrobiální flory a rovněž se zrychlují hnilobné procesy. To, že je ryba nebo maso uvnitř zmrzlé, neznamená, že se vám na povrchu nemůže vesele kazit.

Nakonec jsme se po všech pokusech s rozmražováním ve slané vodě vrátili k rozmražování vzduchem, ale v lednici při max. 3 stupních Celsia.

Při této teplotě nedochází k namnožení mikroflory a současně je dostatečně rychlá. Textura masa zůstává pevná.

Po rozmražení co nejdříve zpracujte, maximálně do 48 hodin. Po celou dobu rybu uchovávejte v lednici, zabalené v potravinářské folii,aby maso neosychalo.

 Znovu nezmrazujte.

Jestliže nejste schopni zkonzumovat v tak krátkém čase celou rybu, kupte si od nás buď zmražené steaky nebo chlazený filet steak

Pokud si koupíte od nás hovězí steaky, rozmražujte je v lednici, ponechané ve vakuovém balení. Hovězí steaky bych nikdy nedoporučoval rozmražovat ve vodě,riziko nasátí vody je příliš velké. Současně platí,nenechávat rozmražovat v pokojové teplotě, vždy v lednici.