7 + 1 důvodů proč nakupovat u nás

1. Certifikovaný výrobce s tradicí

Již přes 20 let máme vlastní výrobnu pro zpracování ryb a masa v Havlíčkově Brodě.

2. Recenze zákazníků na www.heureka.cz

98 % zákazníků doporučuje podle dotazníku spokojenosti za posledních 90 dní.

3. Přímo od výrobce až k Vám

Zboží dodáváme domů nebo do práce na každé místo v republice.

4. Garance prémiové kvality

Osobně vyrábíme spolu se zaměstnanci každý produkt – garantujeme špičkovou kvalitu u všech výrobků.

Ryby jsou mraženy přímo na moři (v případě faremně chovaných bezprostředně po vylovení).

5. Nabídka zboží, kde si každý najde své

Mražené ryby – zmražené čerstvé s přirozenou chutí a vůni moře

Hovězí, vepřové a kuřecí maso

Paštiky a konzervy – podle receptur starých mistrů

Zmrzliny – poctivé zmrzliny podle italských receptur, gelato a sorbet

6. Hovězí TOP kvality

Hovězí maso necháváme vyzrát minimálně 21 dní.

Jasně rozlišujeme maso z dovozu a z českých farem.

Hovězí označené jako české pochází z naší farmy na Vysočině, kde je skot celoročně venku.

7 + 1. A konečně

Vše, co vyrábíme, vyrábíme rádi a s láskou.

Odběr bulletinu

Mořské ryby ve stravě kojenců

Mořské ryby ve stravě kojenců.

Tím, že označujeme některé výrobky jako vhodné i pro děti od 18. týdne věku, jsme spustili diskuzi o vhodnosti zavádění mořských ryb do kojenecké stravy. Názorů nám přichází hodně, od komentářů maminek, jak to jejich mrňousům chutná, až po názory z opačné strany spektra, kde je nám vyčítáno, že maminky mají kojit a ne cpát děti rybami.

Takže jsme shromáždili základní fakta, proč je vhodné a dlůležité dětem do kojeneckých příkrmů zařazovat mořské ryby. 

Snažili jsme se pro vás najít dostatečně seriozní prameny, v tomto případě se vyhýbáme prezentaci vlastních názorů, protože jsou nerelevantní. 

Z naší strany zajiśtujeme, že porce filé, které označujeme jako vhodné i pro děti mají obsah methylrtuti pod měřitelnými hodnotami.

Pokud máte v rodině alergii na mořské ryby zcela jistě jejich zařazení do jídelníčku vašeho caparta předem konzultujte s vaším pediatrem.

Je zajímavé, že včasné zařazení ryb do kojenecké stravy snižuje riziko jakékoliv potravinové alergie, viz níže.

Pro včasné zavádění mořských ryb do kojenecké stravy jsou dva důvody - obsah zdraví prospěšných látek, zejména DHA a včasné seznámení kojence s alergeny

Imunitní systém kojence

1"Věk 4 měsíců, event. období v rozsahu 4–6 měsíců života (17 až 26 týdnů) je k zavádění nemléčné stravy u zdravých dětí podle dosavadních poznatků nejvhodnější. Přídavky kojení mají postupně obsahovat mouku z obilovin, brambory, rýži a maso včetně ryb, slepičí vejce,ovoce, zeleninu a výrobky z mléka (nejsou seřazeny podle pořadí při zavádění).

Ryby a strava kojence. Pro zavádění ryb do stravy kojence se předpokládají stejné zákonitosti
a tím i pravidla jako u zavádění vajec (2,12). Zavedení rybího masa po 8 měsících oproti zavedení do 6 měsíců vedlo ke 2,5× většímu riziku jakékoli potravinové alergie a 1,5× většímu riziku inhalační alergie (9). Ryby jsou důležitou složkou stravy kojenců i těhotných žen podle více studií. Jde však i o výživové návyky, pozdní podávání ryb může vést k jejich odmítání v dospělosti."

 

Vývoj nervového systému

2"Během nitroděložního vývoje a prvních dvou let života je DHA přednostně zabudovávána do rychle se vyvíjejícího mozku, především do jeho šedé hmoty a do sítnicových membrán. V těle kojenců se sice DHA může vytvářet i z n-3 mastných kyselin s kratšími řetězci, ovšem není známo, zda tento způsob jejího získávání postačuje vyvíjejícímu se mozku i tehdy, pokud DHA chybí ve stravě matky.

Vliv zastoupení DHA ve stravě matky na vývoj nervového systému byl zkoumán v popisných i randomizovaných studiích, přičemž byly posuzovány různé výsledné ukazatele (zraková ostrost, kognitivní funkce, specifické neurologické ukazatele) a různá načasování přísunu DHA (během těhotenství či během kojení). Z metaanalýzy 14 studií vyplynulo, že doplňkový přísun DHA zlepšoval zrakovou ostrost v závíslosti na dávce. Výsledky testování kognitivních funkcí jsou méně jednoznačné, snad v důsledku zaměření jednotlivých testů na odlišné neurologické ukazatele, podle kvantitativní souhrnné analýzy 8 studií vedlo zvýšení obsahu DHA ve stravě matky o 100 mg denně ke zvýšení IQ dítěte o 0,13 bodu (95% CI: 0,08 - 0,18) Ve většině studií byl hodnocen vliv obsahu DHA ve stravě matky během kojení, nikoliv během těhotenství. Ze studie, do níž bylo zařazeno 341 těhotných žen, vyplynulo, že podávání tuku z tresčích jater od 18. týdne těhotenství do 3 měsíců po porodu zvyšovalo koncentrace DHA v pupečníkové krvi o 50 % a vedlo i k nárůstu skóre duševních pochodů , což je měřítko inteligence, ve věku 4 let. Toto zjištění se shoduje se závěry popisných studií dokládajících pozitivní vazby mezi koncentracemi DHA u matek či příjmem ryb ve stravě během těhotenství a hodnotami behaviorálních skóre pozornosti, zrakovou rozpoznávací pamětí a jazykovými schopnostmi během raného dětství. Zmíněné studie tedy v souhrnu nasvědčují tomu, že i když závislost odpovědí na dávce i specifické vlivy bude třeba dále zkoumat, zastoupení DHA ve stravě matky časnému vývinu nervového systému prospívá."

 

 

Zdroje:

1 Pediatr. praxi | 2011; 12(6) | www.pediatriepropraxi.cz

Fish lntake, Contaminants, and Human Health. Evaluating the Risks and the Benefits) JAMA. 2006;296: 1185-1189